přeskočit k navigaci »

úvodní stránka » incentivní nabídka » Prohlídky a exkurze

Prohlídky a exkurze

Zajímavá exkurze, či prohlídka, se může stát příjemným zpestřením vašeho pracovního dne.

Jan Becher Muzeum Karlovy Vary

Budova Jan Becher Muzea je původní výrobnou tohoto originálního karlovarského likéru. I přes to, že výrobna sídlí už jinde, můžete si tyto unikátní prostory pro výrobu, rozvod a skladování Becherovky prohlédnout dodnes. Součástí expozice je kromě celé řady předmětů spojených s Becherovkou také ochutnávka a promítání krátkého filmu

Porcelánka Thun Nová Role

Výroba porcelánu na Karlovarsku má dlouhou tradici. K těm tradičním výrobcům, kteří dosáhli světového věhlasu patří i společnost Thun 1794 a. s. Ta je v současné době také největším českým výrobcem porcelánu. Prohlídkový okruh vede od galerie a vzorkovny až do samotné výroby, kde uvidíte proces výroby porcelánu od začátku do konce.

Sklárna Moser Karlovy Vary

Další z tradičních karlovarských výrobců je sklárna Moser. Tradice výroby skla a skleněných výrobků tu byla započat již v roce 1857. Historii slavné firmy a vývoj výroby rekapituluje Sklářské muzeu Moser. Návštěvníkům je také zpřístupněna i sklářská huť, kde si návštěvníci nejen prohlédnou, jak skleněný výrobky vznikají, ale mohou si vyzkoušet třeba i foukání skla.

Exkurze do podzemí Vřídla

Vřídlo, nejteplejší karlovarský minerální pramen, je zároveň jedním ze symbolů Karlových Varů. Za objevováním jeho tajů se lze vypravit do podzemí Vřídla.

Vede tudy oblíbená exkurzní trasa, která pojednává o procesu pokameňování tradičních karlovarských suvenýrů, vývěrech termominerální vody, vzácných organismech žijících na místech omývaných vřídelní vodou, sbírce sintrů a vřídlovců a dalších zajímavostech.

Montánní památky Krušných hor

Montánní památky pomáhají mapovat více než 800 let dlouhou historii těžby a zpracování nerostných surovin v Krušných horách, která zde probíhala a dodnes probíhá díky zcela výjimečné rozmanitosti těchto surovin. Několik takových památek bylo v nedávné době zpřístupněno. K těm nejvýznamnější patří štoly Johannes a Kryštof.

  • Štola Johannes
    Štola Johannes je mimořádně zachovalý komplex historických důlních děl, ve kterém staří horníci vyrazili unikátní podzemní komory obrovských rozměrů,. Nachází se nedaleko Božího Daru v revíru Zlatý kopec. Díky exkurzi je možné poznat jeho 500letou historii projít za 2 hodiny.
  • Důl Mauritius a štola Kryštof
    Důl Mauritius na Hřebečné je největším cínovým dolem v Krušných horách a dnes je národní kulturní památkou. Byl v provozu nepřetřžitě téměř 400 let. Na jeho prohlídku zavede návštěvníky Štola Kryštof. Na 400 m dlouhé cestě je 9 zastávek informujících ruční ražbě důlních děl a dalších metodách používaných k rozšiřování, větrání a odvodňování chodeb atd. Exkurze zahrnuje i audiovizuální projekci.
  • O všech dalších montánních památkách, které sdružuje Montanregion Krušné hory se dozvíte na www.montanregion.cz.
 
Carlsbad Convention Bureau, o.p.s.

Carlsbad Convention Bureau, o.p.s.
Husovo náměstí 270/2
360 01 Karlovy Vary
Česká republika

Mob.: +420 777 486 093
info@carlsbad-convention.cz